Firma ESET udostępniła najnowsze edycje swoich rozwiązań, przeznaczonych do ochrony komputerów – antywirusa ESET NOD32 Antivirus oraz pakietu ESET Smart Security.

Co nowego w ESET?

  • Blokada programów typu exploit (w ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security)
    Chroni przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w aplikacjach, np.: w czytnikach PDF, programach do obsługi poczty elektronicznej, komponentach MS Office oraz aplikacjach opartych o Java. Zabezpiecza m.in. przed zagrożeniami typu lockscreen, które blokują dostęp do komputera i żądają od użytkownika okupu, w zamian za usunięcie blokady.
  • Ochrona przed botnetami (ESET Smart Security)
    Zabezpiecza przed zagrożeniami, które bez wiedzy i zgody użytkownika przyłączają komputer do tzw. sieci botnet – sieci komputerów, które wykonują polecenia cyberprzestępcy m.in. masowo wysyłają spam lub atakują serwery banków.

ESET udostępnia również użytkownikom skaner mediów społecznościowych, czyli samodzielne narzędzie, przeznaczone do ochrony kont użytkowników Facebooka i Twittera, a pakiet ESET Smart Security wyposażony jest m.in. w zabezpieczenie ESET Anti-Theft, które umożliwia lokalizację skradzionego lub zgubionego laptopa.